Младиковинска

Парох:
Немања Продић, јереј

О парохији
Ова парохија основана је 1998. године издвајањем из састава Блатничке парохије. Младиковинску парохију чини село Младиковине са дијелом села Доње Бучје – десна страна ријеке Усоре од Округле до Студене.

Парохијски храм
Храм Покрова Пресвете Богородице у Младиковинама. Храм је димензија 19,5х10 метара. Градња храма почела је 1988. године, а темеље је освештао 14. октобра исте године епископ зворничко-тузлански г. Василије. Храм је грађен према пројекту архитекте Бранка Пешића из Београда. Градња храма завршена је 2000. године, а 23. јула исте године храм је освештао надлежни архијереј г. Василије. Кумови храма били су Милош Ћумуровић и Ђурађ Марковић, оба из Младиковина.
Иконостас од јеловог дрвета израдио је Драго Петровић из Младиковина, а иконе на иконостасу живописала је Винка Јовичић из Младиковина.