Бањаврућичка

Ђакон:
Горан Јаковљевић

О парохији

Парохију чине насеља: Бања Врућица, Доња Врућица, Стењак, Доња Врела,и Рудник.

Ова парохија је до 01. јануара 2015. године носила назив Врућичка друга парохија, а тада је преименована у Бањаврућичку парохију.

Парохијски храм

Храм Вазнесења Господњег у Бањи Врућици

Храм је димензија 24,5х14,7 метара. Градња је почела 1998. године. Темеље је освештао 08. јуна 2000. године епископ зворничко-тузлански г. Василије. Пројекат је рађен у Пројектном бироу „Семберија-пројект“ из Бијељине. Храм живопишу од 2014. године Драган Живковић из Жировнице код Крагујевца, Бојан Живић-Милић из Београда и Радош Васић из Смедерева.

Велико освећење обновљеног храма је обавио Његово Преосвештенство епископ зворничко-тузлански г. Фотије 6. августа 2023. године. Храму су кумовали хаџи Тихомир и Биљана Ливљак из Врућице.

Матичне књиге

Након преименовања парохије (2015) воде се и засебне парохијске матичне књиге, а до тада су сви подаци уписивани у парохијске матичне књиге при храму Светих апостола Петра и Павла у Врућици.