Филијални храмови

Храм Светог пророка Илије у Бјеловцу. Храм је димензија 14,5х8,5 метара. Земљиште на којем је изграђен храм даровали су мјештани Бјеловца и то: Перо (Петка) Матић, Мишо (Ранка) Николић, Славко и Стана Ранкић, Миодраг Симић и Славко Петровић. Градња храма почела је 2002. године, а темеље је освештао 2. августа исте године епископ зворничко-тузлански г. Василије. Храм је освештао исти епископ 09. маја 2010. године. Кум храма био је Стојан Илић из Бјеловца.
Иконостас од храстовине израдио је Радивоје Лазић са братом, обојица из Братунца. Иконе на иконостасу живописао је Горан Пешић из Чачка.

Храм Покрова Пресвете Богородице у Жлијепцу. Храм је димензија 12х6 метара. Није познат датум почетка градње храма, нити ко је освештао темеље. Свештеник Жељко Теофиловић у својој монографији о православљу у Сребреници наводи да је храм изграђен око 1894. године и да га је освештао митрополит зворнички Николај Мандић. У „Шематизму Митрополије дабробосанске за 1883. годину” помиње се храм Светог архангела Михаила, али се данас не зна локација овога храма.
Постојећи храм је обнављан осамдесетих година двадесетог вијека. Иконостас од јаворовог дрвета израдио је Милорад Симић из Зворника. Иконе на иконостасу живописао је Емил Ђурић из Требиња.