Филијални храмови

Храм Пресвете Тројице у Дервенти. Храм је димензија 14,5х8,5 метара. Градња храма почела је 22. јуна 1989. године. Темеље је освештао 13. маја 1990. године епископ зворничко-тузлански г. Василије уз саслужење епископа аустралијско-новозеландског г. Лонгина. Храм је освештао 05. септембра 1999. године надлежни архијереј г. Василије.
Иконостас од храстовине у дуборезу израдио је Раде Пантић из Милића. Иконе на иконостасу живописао је Његош Арнаут, наставник ликовне културе из Власенице. Храм је живописао Гојко Ристановић из Београда од 1999. до 2004. године.

Капела - брвнара Светог великомученика Прокопија у селу Дукићи код Дервенте. Градња капеле, димензија 3х5 метара, почела је 2008. године, а исте године темеље је освештао по благослову епископа зворничко-тузланског г. Василија протонамјесник Љубиша Вујичић.