Филијални храм

Храм Усјековања главе Светог Јована Крститеља у Коњевић Пољу. Градња храма почела је 1995. године доласком у ово мјесто српског народа протјераног са подручја Оловске парохије послије потписивања Дејтонског споразума (1995). Живећи у убјеђењу да ће замијенити своја имања са дотадашњим становницима, муслиманима, цијело село за село, били су одлучни у намјери да остану на овим просторима. Тако су почели изградњу храма, а 12. маја 1996. године епископ зворничко-тузлански г. Василије освештао је темеље новога храма. Након изградње храма и унутрашњег уређења храм је освештао 1998. године исти епископ. Кум храма био је Миленко Честић, а кум звона Звонко Бајагић. Иконостас у дуборезу од храстовине израдио је дуборезац Раде Пантић из Милића. Иконе на иконостасу живописао је Александар Васиљевић из Добоја.
При повратку муслиманског живља на своја имања досељени Срби били су приморани да се поново раселе из Коњевић Поља. У Коњевић Пољу је остало само неколико српских православних породица. Након тога поведен је судски спор око земљишта на ком је подигнут храм. Коначно 2014. године спор је ријешен у корист Српске православне цркве, односно Црквене општине Коњевић поље.