МАНАСТИР СВЕТОГ НИКОЛАЈА МИРЛИКИЈСКОГ

Контакт:
Тел: +387 55 355-310
О манастиру

У Етно-селу „Станишићи“, 3 km од Бијељине према Павловића мосту, налази се манастир Светог оца Николаја Мирликијског. Манастир је подигнут 2006. године, а задужбина је Бориса Станишића са породицом. Освештан је 22. маја 2006. године. Манастирски храм је реплика храма манастира Куманице. Иконостас у храму Светог оца Николаја рађен је по узору на стари иконостас манастира Ловнице. У часну трпезу положене су честице моштију Светог оца Николаја жичког и охридског и цара Уроша. Слава манастирског храма је Пренос моштију Светога оца Николаја, 9/22 маја. Иконе на иконостасу живописао је Петар Билић из Београда. Исти иконописац започео је и живописање храма, а завршили су његови ученици: Дарко Живковић из Крагујевца, Ђорђе Ђорђевић из Инђије и Милош Максимовић из Фоче.