Филијални храмови

Храм Свете великомученице Марине у Јошави. Градња храма почела је 2000. године. Темеље је освештао епископ зворничко-тузлански г. Василије 22. јула 2001. године. Исти епископ освештао је храм 30. јула 2002. године. Кум храма био је Мићо Стевановић из Јошаве. Иконостас од храстовине израдио је Перо Николић из Крушковог Поља. Иконе на иконостасу живописао је Јово Гујић из Модриче. Храм је дјелимично живописао Горан Пешић из Чачка.

Храм Светог великомученика кнеза Лазара у Гнионици (у изградњи). Градња новог храма почела је 1993. године. Темеље је освештао епископ зворничко-тузлански г. Василије 17. октобра 1993. године.
У Гнионици је 1988. године (07. августа) епископ зворничко-тузлански г. Василије освештао темеље претходног храма. Исти епископ освештао је претходни храм 28. јула 1991. године. Том приликом кум храма био је Марко Ружичић, а дародавац звона била је Анка Јошавац. Овај храм је миниран и порушен 1992. године од стране Хрватских оружаних снага.

Гробљанска Капела Силаска Светог Духа на апостоле у Гнионици. Градња капеле почела је 1997. године на темељима старе капеле из 1802. године. Капелу је освештао епископ зворничко-тузлански г. Василије 18. јула 1999. године. Иконостас од храстовине израдио је Перо Николић из Крушковог Поља. Иконе на иконостасу живописао је Јово Гујић из Модриче.
Храм Светог Василија Острошког у Вукосављу (у изградњи). Градња храма почела је 1999. године. Темеље је освештао 15. новембра 2003. године епископ зворничко-тузлански г. Василије.
Поред овог храма у изградњи подигнут је од 18. децембра 2006. до 06. јануара 2007. године привремени богослужбени простор – капела брванара, која је још у функцији.