Филијални храм

Храм Покрова Пресвете Богородице у насељу Вишњик, Модрича. Градња храма почела је 01. децембра 2004. године. Темеље је освештао 15. октобра 2005. године епископ зворничко-тузлански г. Василије. Градња је завршена 2011. године, а 08. октобра исте године храм је освештао надлежни архијереј г. Василије. Наредног дана служена је света архијерејска литургија којом је началствовао патријарх српски г. Иринеј уз саслужење епископа: зворничко-тузланског г. Василија, будимљанско-никшићког г. Јоаникија и моравичког г. Антонија.
Иконостас од храстовине израдио је Александар Нинковић из Модриче. Иконе на иконостасу живописала је Нина Петковић из Модриче. Храм живопише иконописац Никола Ђуровић из Косјерића.