МАНАСТИР СВЕТОГ ВАСИЛИЈА ОСТРОШКОГ

Адреса интернет презентације:
www.manastirbn.com

О манастиру

Градња овог манастира трајала је од 1996. до 2001. године. Приликом освећења манастира 11. маја 2001. године служило је 19 архијереја СПЦ. Манастир је уједно и привремено сједиште епархије Зворничко-тузланске. Поред храма који се налази у средини цијелог комплекса изграђена је и зграда административног сједишта Епархије са библиотеком која броји преко 30000 хиљада наслова.
Унутрашњост храма живописао је Драган Марунић из Београда, о чему свједочи и натпис у припрати храма са сјеверне стране. Цијелим комплексом доминира звоник чија је висина 37 метара. У манастирском храму налазе се: копија иконе Богородице Тројеручице - дар манастира Хиландара; покров (воздух) са моштију Светог Василија Острошког; честица моштију Преподобног Сисоја Великог и честице моштију преподобних отаца Кијевско-печерске лавре.