Тишчанска

Парох:
Бојан Гојковић, протојереј

О парохији
Тишчанску парохију чине села: Тишча, Трново, Врело, Драгасевац, Грабовица, Доле, Кљештани, Јаковице и Јевтићи.

Парохијски храм
Храм Светог великомученика Прокопија у Тишчи. Једнобродни је храм, димензија 14х8 метара. Градња храма почела је 1995. године према пројекту Зорана Дракулића из Власенице. Храм је завршен 2001. године. Исте године освештао га је епископ зворничко-тузлански г. Василије.
Живопис у лађи цркве и припрати радио је 2003. године Петар Билић из Београда, а олтар је живописао 2008. године Срђан Бркушанин из Краљева. Столарске радове на иконостасу од липовог дрвета урадио је Васо Зекић из Власенице, а дуборез протонамјесник Бојан Гојковић из Тишче. Иконе на иконостасу живописао је Живорад Илић из Лознице.

Матичне књиге
Парохијске матичне књиге воде се од 1995. године.

Филијални храмови