Зворничка трећа

Ђакон
Контакт: тел:

О парохији
Зворничку трећу парохију чини дио Зворника, и то улице: Вука Караџића од бр. 77 и Улице рибарске, Улица рибарска (непарни бројеви), Браће Југовића од Б-6 до краја, Видакова њива до насеља Бирач-Метеризе, Каракај, западна страна од магистрале, насеље «Фагум», Улица пекарска и Ђиле - тузлански пут.

Парохијски храм
 Храм Васкрсења Господњег у Каракају. Храм је димензија 20,50х12,8 метара, са уписаним крстом и дозиданом припратом. Градња храма почела је 1998. године према пројекту архитекте Драгана Јевтића из Зворника. Темеље храма освештао је епископ зворничко-тузлански г. Василије 13. априла 2004. године. Градња храмa завршена је 2008. године, а храм је освештао 28. септембра исте године епископ зворничко-тузлански г. Василије.
Иконостас у дуборезу од јаворовог дрвета израдио је Миодраг Симић, родом из Вареша, а сада настањен у Зворнику. Иконе на иконостасу живописао је Предраг Видановић. Храм је живописао од 2008. до 2013. године Гојко Ристановић из Београда. Живопис је освештао епископ зворничко-тузлански г. Хризостом 26. новембра 2013. године.