Филијални храм

Храм Преподобне мати Параскеве – Свете Петке у Горњој Костајници. Храм је димензија 21х11 метара. Градња храма почела је 2003. године. Темеље храма освештао је 25. октобра 2004. године епископ зворничко-тузлански г. Василије. Радови на храму су завршени 2014. године. У мајским поплавама 2014. године храм је поплављен. Висина воде у поплављеном храму била је око 2 метра. Ова природна катастрофа одложила је освећење храма које је било заказано за 15. јун 2014. године. Храм је освештао 10. маја 2015. године епископ зворничко-тузлански г. Хризостом. Кум храма био је Миленко Митровић из Осојнице, а кум иконостаса Милорад Филиповић из Костајнице.
Иконостас су израдили Саво Живковић и Миленко Тодоровић из Гаврића. Иконе на иконостасу живописао је Тихомир Јовић из Осјечана.