Филијални храм - ГОРЊА КОСТАЈНИЦА

Храм Преподобне мати Параскеве – Свете Петке у Горњој Костајници

Храм је димензија 21х11 метара. Градња храма почела је 2003. године. Темеље храма освештао је 25. октобра 2004. године епископ зворничко-тузлански г. Василије.

Радови на храму су завршени 2014. године.

У мајским поплавама 2014. године храм је поплављен. Висина воде у поплављеном храму била је око 2 метра. Ова природна катастрофа одложила је освећење храма које је било заказано за 15. јун 2014. године. Храм је освештао 10. маја 2015. године епископ зворничко-тузлански г. Хризостом.

Кум храма био је Миленко Митровић из Осојнице, а кум иконостаса Милорад Филиповић из Костајнице.

Иконостас су израдили Саво Живковић и Миленко Тодоровић из Гаврића. Иконе на иконостасу живописао је Тихомир Јовић из Осјечана.

Године 2022. завршено је иконописање храма које су урадили Велибор Билић из Дервенте и Ненад Глишић из Зворника. Пред освећење иконописа  у септембру 2023. на храму је урађена силикатна фасада и замијењени су прозори на куполи и звонику.

Иконопис је по благослову Његовог Преосвештенства Г. Фотија епископа Зворничко-Тузланског освештао Архијерејски Намјесник Добојски, протојереј-ставрофор Мирко Николић, на дан славе храма 2023. г.

Поред храма је у току изградња Св. Савске сале, 25x 8 м.