Филијални храмови

Храм Рођења Светог Јована Крститеља у Ритешићу. Храм је димензија 15,5х8,5 метара. Градња храма почела је 28. новембра 2006. године према пројекту архитекте Драгана Даниловића из Добоја. Темеље је освештао 26. маја 2007. године епископ зворничко-тузлански г. Василије. Градња још траје.

Храм Светог Василија Острошког у Ритешићу. Храм је димензија 11,5х8,5 метара. Градња храма почела је 2009. године према пројекту Драгана Даниловића из Добоја. Ктитор храма је Ђорђе Дујаковић из Ритешића. Храм је након завршених радова освештао 20. септембра 2014. године епископ зворничко-тузлански г. Хризостом.

Храм Преподобне мати Параскеве – Свете Петке у Шешлијама. Храм је димензија 15,5х6,5 метара. Градња је почела 1998. године. Темеље је освештао 02. новембра 2003. године епископ зворничко-тузлански г. Василије. Храм је након завршене изградње освештао 30. октобра 2005. године надлежни архијереј г. Василије. Иконостас од дрвета трешње израдио је Миливоје Божовић са Озрена. Иконе је живописао свештеник пок. Милојко Продановић из Кулаша. Одређене дијелове храма живописао је 2007. године Никола Ђуровић из Косјерића. Храм је поплављен у мају 2014. године.

Храм Светих апостола Петра и Павла у Горњем Мајевцу. Храм је димензија 10,5х5,7 метара. Градња је почела 1989. године, а осветио га је 1997. године епископ зворничко-тузлански г. Василије.
Овај храм је подизан на темељима старијих свештених здања која су рушена у Првом и Другом свјетском рату. Стару „ћелију“ подигао је са народом прото Богдан Поповић, син попа Стеве. Налазила се недалеко од дома свештеника Поповића. Свештеника Стеву интернирали су Аустроугари 1914. године, а усташе су порушиле цркву у Другом свјетском рату.

Храм Светог пророка Илије у Трњанима. Храм је димензија 8х6,6 метара. Градња је почела 1998. године. Након завршене изградње 1999. године храм је освештао надлежни архијереј г. Василије.
Иконостас од дрвета трешње израдио је Миленко Околић из Кутловца, а иконе на иконостасу живописао је Александар Васиљевић из Добоја. Храм је већим дијелом живописао од 2005. године Никола Ђуровић из Косјерића.

Храм Обновљења храма Светог великомученика Георгија - Ђурђиц у Доњим Божинцима. Градња храма, димензија 10х4,5 метара, почела је 1988. године. Темеље је освештао 16. октобра 1988. године епископ зворничко-тузлански г. Василије. Исти епископ освештао је храм 16. јула 1989. године. Иконостас од липовог дрвета израдио је 2011. године столар Витомир Марковић из Растуше код Добоја. Иконе на иконостасу је живописао Александар Черековић из Сремске Митровице. Храм је живописао 2007. године Никола Ђуровић.
 ,

Капела Рођење Светог Јована Крститеља на гробљу у Ритешићу. Ова капела димензија 9х5 метара подигнута је 1984. године. Током посљедњег рата (1992-1995) Хрватска војска је запалила храм 1992. године. Након рата храм је обновљен и освештао га је 1998. године епископ зворничко-тузлански г. Василије.