Дервентска трећа

Парох:
Љубиша Новић, јереј
О парохији
Дервентску трећу парохију чине улице: Краља Петра I, Српске војске, Светог Саве, Книнска, 16. крајишке бригаде, 19. априла, Иве Андрића, Спортска, Триве Вујића, Танаска Рајића, Рибарска, Стевана Синђелића, Меше Селимовића, Милоша Црњанског, Николе Пашића, Војводе Степе, Прњаворска, Укринска, Доситеја Обрадовића, Видовданска, Васе Пелагића, Бранка Ћопића, Косовке дјевојке, Филипа Вишњића, Бранислава Нушића, Бранка Радичевића, Прњаворска, Омладинска и Куљеновачки сокак; као и село Купљеновци.

Парохијски храм
Храм Преображења Господњег у изградњи. Градња храма димензија 22,6х12,4 m почела је у августу 2015. године. Темеље је освештао епископ зворничко-тузлански г. Хризостом 22. новембра 2015. године. Кум темеља био је Стојан Николић родом из Агића, а настањен у Дервентском Лугу.