Брод - Храм Покрова Пресвете Богородице

Парох:
Мирослав Живковић, протојереј-ставрофор

О парохији

Бродску 2. парохију при храму Покрова Пресвете Богородице чине улице: Доситеја Обрадовића, Војводе Радомира Путника, Гаврила Принципа, Десанке Максимовић, Југ-Богдана, Косовска, Семберијска, Војводе Степе Степановића, Цара Лазара, Светих Ћирила и Методија, Марије Бурсаћ, Војводе Живојина Мишића, Бранка Радичевића, Ђенерала Драже, Петра Кочића, Мајке Јевросиме, Проте Матије Ненадовића, Алексе Шантића, Радојке Лакић, Бранислава Нушића, Михајла Пупина, Петра Петровића Његоша, Краља Петра I Ослободиоца, Првог српског батаљона, Пилота Бранка Пјанића, 1. маја, Жртава усташког терора, Крајишких бригада, 3. марта, 9. маја, Видовданска, Јована Дучића, 26. августа, Шеталиште Душка Трифуновића, Скеле, Савска обала.

Парохијски храм

Храм Покрова Пресвете Богородице у Броду
(Видјети под Бродска 1.парохија при храму Покрова Пресвете Богородице.)