Филијални храм - СИЈЕКОВАЦ

Храм Свете великомученице Марине у Сијековцу

Овај храм подигнут је на мјесту старога храма који су до темеља уништиле муслиманско-хрватске снаге у јулу 1992. године. Стари храм је саграђен 1970. године, а освештао га је 30. јула исте године епископ зворничко-тузлански Лонгин Томић. Порушени храм је обнављан 1987. године. Након обновљења освештао га је надлежни архијереј г. Василије.

Градња новог храма почела je 1997. године. Темеље је освештао 30. јула 1997. године епископ зворничко-тузлански г. Василије. Исти епископ освештао је храм 19. јула 2005. године. Том приликом кум храма био је Душан Шукурма из Сијековца.

Иконостас од храстовине израдио је Бобан Сувајац из Илове код Прњавора, а иконе је живописао Војкан Митрић из Јања код Шипова. Такође, исти иконописац живопише храм.