Филијални храм - БЛАЖЕВАЦ

Храм Покрова Пресвете Богородице у селу Блажевац

Храм је димензија 12х7 метара. Градња храма почела је 1990. године према пројекту израђеном у Агенцији „Делта инжењеринг“ из Брчког са одговорним архитектом Јовицом Стевановићем. Темеље је освештао 24. новембра исте године епископ зворничко-тузлански г. Василије.

Градња је прекинута када је почео рат 1992. године.

Након рата градња је настављена 1997. године. Храм је освештао 13. јуна 1998. године надлежни архијереј г. Василије.

Иконостас од храстовог дрвета израдио је Саво Бркић из Пелагићева, а иконе на иконостасу живописао је М. Мишић са Требаве. Олтар храма живописао је Теодор Кесић из Земуна 2011. године.

Матичне књиге

Сви подаци су до 1998. године уписивани у матичне књиге при храму у Поребрицама. Од 1998. године воде посебне матичне књиге за Блажевац.