Брчко (Колобара - Грбавица) 1. парохија

протођакон:
Велибор Симић

О парохији

Колобарско-грбавичку парохију чини дио града Брчко, и то улице: Пере Маријана, Хаџи Васфије, Ислахијет, Реиса Џемалудина Чаушевића, Мусала, Асмира Дервишевића, Ризаха Штефића, Мујдановића, Дражена Петровића, Добрише Цесарића, Дејтонска (десна страна улице), Ћумуровића, Бањалучка, Циглана, Глухаковац, Лејлића, Х. Градашчевића, Фахрета Мујановића, Плазуљска (десна страна), те село Плазуље и дио села Грбавица.

Парохијски храм

Храм свете великомученице Недеље је једнобродна грађевина и налази се у насељу Колобара у Брчком.

Градња храма почела је 1997. године према пројекту Архитектонског атељеа „АА“ из Бање Луке самосталног пројектанта Стојка Грубача.

Након рата 1997. године у храм је постављена експлозивна направа којом је нанесена знатна материјална штета.

Темеље је осветио 30. августа 1997. године Епископ зворничко-тузлански Василије. Храм је саграђен од ситне цигле, покривен бакром, има централну куполу и звоник са три звона које је даровала Епархија зворничко-тузланска.

Храм је осветио 31. августа 2003. године Његово Преосвештенство  Епископ зворничко-тузлански Господин Василије.

Иконостас у дуборезу од ораховог дрвета израдио је Александар Нинковић из Модриче. Унутрашњост храма  и иконе на иконостасу живописао је Горан Пешић из Чачка.
Филијални храм Светих апостола Петра и Павла (2 .парохија)
Филијални храм Пренос моштију светог Николе (2. парохија)

Матичне књиге

Парохијске матичне књиге при овом храму воде се од 1998. године.