Колобарско - грбавичка прва

Парох:
Миодраг Тошић, протојереј-ставрофор

О парохији
Колобарско-грбавичку парохију чини дио града Брчко, и то улице: Пере Маријана, Хаџи Васфије, Ислахијет, Реиса Џемалудина Чаушевића, Мусала, Асмира Дервишевића, Ризаха Штефића, Мујдановића, Дражена Петровића, Добрише Цесарића, Дејтонска (десна страна улице), Ћумуровића, Бањалучка, Циглана, Глухаковац, Лејлића, Х. Градашчевића, Фахрета Мујановића, Плазуљска (десна страна), те село Плазуље и дио села Грбавица.

Парохијски храм
Храм Свете великомученице Недеље у насељу Колобара у Брчком. Градња храма почела је 1997. године према пројекту Архитектонског атељеа „АА“ из Бање Луке, самосталног пројектанта Стојка Грубача. Темеље храма освештао је 30. августа 1997. године епископ зворничко-тузлански г. Василије. Храм је освештао 31. августа 2003. године епископ г. Василије.
Године 1997. у храм је постављена експлозивна направа којом је нанесена знатна материјална штета.
Иконостас у дуборезу од ораховог дрвета израдио је Александар Нинковић из Модриче. Иконе на иконостасу живописао је Горан Пешић из Чачка.

Матичне књиге
Парохијске матичне књиге при овом храму воде се од 1998. године.